Tom Jaspers

Zenith

Muziektheater, Theater
gender & identiteit wie ben ik
Rox Klijn
Zenith
Tom Jaspers

Zenith

Muziektheater, Theater
gender & identiteit wie ben ik
Zenith

Wie zie jij als je in de spiegel kijkt?

In Zenith maken we kennis met Nick, een transman die eindelijk ook van buiten durft te worden wie hij van binnen altijd al was. Door tien sleutelmomenten uit zijn leven – van 1983 tot nu – volgen we zijn transitie, niet alleen door zijn eigen ogen, maar ook door die van zijn moeder, vrienden, geliefden en collega’s. Want niet alleen Nick verandert. Ook de mensen om hem heen en de wereld waarin hij leeft, komen in beweging. 

Een fysieke, muziektheater solo over identiteit en verandering. Vanaf onze geboorte zijn wij allemaal permanent in transitie, elke verandering is een proces van zoeken, worden en al zijn. Maar er is altijd de spiegel; een momentopname van het hier en nu. Wie kijkt er terug?  

Credits

Concept, tekst, regie, scenografie Tom Jaspers Interviews, tekstbijdragen, dramaturgie Toby Chlosta Zang, performance Brix Schaumburg Compositie, bijdrage lyrics, live audio Judith Rijsenbrij Kostuumontwerp Caterina Pavan Lichtontwerp Andries van Duijvebode Dramaturgie, coaching Tamara Griffioen Zakelijke leiding Jonnie Paling  PR, marketing, socials Roos Rietveld Fotografie Rox Klijn Video Sjoerd Derine

wo 21 mei
20:00u
Grote Zaal
Van € 9,00 tot € 18,00
Tickets
wo 21 mei
20:00u
Muziektheater, Theater
Van € 9,00 tot € 18,00

Over Tom Jaspers

Tom studeerde in 2014 af aan de ArtEZ Toneelschool en in 2020 aan de Master Muziektheater van het ArtEZ Conservatorium. Hij werkt als regisseur, schrijver, acteur en docent. Tom speelde o.a. bij Toneelgroep Oostpool, Het Nationale Theater, Amsterdamse Bostheater en Sonnevanck. Hij werkte met o.a. Theu Boermans, Aus Greidanus sr, Casper Vandeputte en Julie van den Berghe. Tom’s schrijf- en regiedebuut Herostratos werd lovend ontvangen. “Huis-Clos-sensatie in optima forma” **** (Kester Freriks) Tom regisseerde o.a. Brandkoorts, Dochter van de Boevenkoning, Equivocal, KINTSUGI, EEN en maakte voorstellingen in Noorwegen, Tsjechië en Egypte. Hij was regie-assistent van Martina Veh bij Don Giovanni (Theater Lübeck), Leopold Witte bij Kreutzer vs Kreutzer (Orkater/Amsterdam Sinfonietta) en Marcel Sijm bij Ritratto (Nationale Opera en Ballet). Tom maakt muziektheatrale hoorspelen zoals SAPIETOM en Anderhoofd. 

Meer over Tom Jaspers