Ada Ozdogan / Het Zuidelijk Toneel

Holly Goosebumps

Theater, Muziektheater
fantasie op hol
Sofie Knijff
Holly Goosebumps
Ada Ozdogan / Het Zuidelijk Toneel

Holly Goosebumps

Theater, Muziektheater
fantasie op hol
Sofie Knijff
Holly Goosebumps
Ada Ozdogan / Het Zuidelijk Toneel

Holly Goosebumps

Theater, Muziektheater
fantasie op hol
Sofie Knijff
Holly Goosebumps
Ada Ozdogan / Het Zuidelijk Toneel

Holly Goosebumps

Theater, Muziektheater
fantasie op hol
Sofie Knijff
Holly Goosebumps

Soundtracks maken de film: wie kent er niet het Iiiih!-Iiih!-Iiih! van Psycho en het Tumtum-Tumtum-Tumtum van Jaws? Voor deze epische coming of age-theatervoorstelling maakt regisseur Ada Ozdogan gretig gebruik van de kracht van de soundtrack. Aan de hand van filmische geluidsreferenties creëert ze haar eigen blockbuster op het toneel. 

Maak kennis met: Holly Goosebumps. The chosen one. Geboren volgens een profetie. Opgevoed door twee vaders. Getraind als een samoerai. En nu? Nu moet zij de wereld redden van de eeuwige duisternis. Terwijl het kwaad oprukt en haar verleden haar inhaalt, staat ze voor een onmogelijke keuze. Zal Holly haar lot accepteren als savior of wordt ze het monster that she was born te be…?

A true Holly… wood story. Verwacht fakking dikke gevechten, Tarantino-waardige oneliners en een flinke scheut existentiële humor. Inclusief een speciaal voor deze voorstelling ontworpen surround sound systeem dat je volledig meesleurt in Holly's journey of a lifetime. Een wilde mix van Kill Bill, Lord of the Rings, Titanic en The Karate Kid— maar dan live, recht voor je neus.

Goed om te weten: Voor Holly Goosebumps gebruikt Het Zuidelijk Toneel veel rook (niet-schadelijk!), harde geluiden en flitsend licht. Dit doen ze omdat ze zoeken naar niet-materiële manieren van vormgeven, om hun ecologische impact zo klein mogelijk te houden. Daarnaast bevat de voorstelling nepbloed en scheldwoorden.

"Schrijver en regisseur Ada Ozdogan liet zich inspireren door blockbusters, onder andere Kill Bill en The Karate Kid (...), en zet die ironische, filmische stijl in om je als toeschouwer tegelijkertijd mee te slepen én bewust te maken van de manier waarop je gemanipuleerd wordt."

NRC

"Het geluidsontwerp van Jip van den Dool vormt een volwaardige tegenspeler voor de acteurs. Hij zet met een speciaal gebouwde surround-installatie vol in op de immersie van de (thuis)bioscoop: zowel de constant uit filmsoundtracks citerende muziek als foley-geluiden zijn dik aangezet."

Theaterkrant

"‘Holly Goosebumps’ is energiek, verhalend, spannend, soms doldwaas, maar het stuk blijft niet alleen maar aan de oppervlakte."

Brabant Cultureel

Credits

Concept, tekst en regie Ada Ozdogan Tekst Anne Hofstra Spel Gillis Biesheuvel, Alicia Boedhoe, Julia Ghysels en Louis van der Waal Geluidsontwerp Jip van den Dool Lichtontwerp Stan Bannier, Tim van ‘t Hof Kostuumontwerp Daphne de Winkel Assistent kostuum Hendrik de Winkel Uitvoering kostuum Ilse Vermeulen Regieassistent Jodie Cranen Techniek Noor Thijssen, Tom IJpelaar Productie ’n More – Ellen van Bunnik Dramaturgisch advies Joachim Robbrecht Franse vertaling Stephen Liebman Fotografie Sofie Knijff Trailer Joris Verleg

 

di 01 april
20:30u
Kleine Zaal
Van € 9,00 tot € 18,00
Laatste tickets
di 01 april
20:30u
Theater, Muziektheater
Van € 9,00 tot € 18,00
wo 02 april
20:30u
Kleine Zaal
Van € 9,00 tot € 18,00
Tickets
wo 02 april
20:30u
Theater, Muziektheater
Van € 9,00 tot € 18,00
do 03 april
20:30u
Kleine Zaal
Van € 9,00 tot € 18,00
Tickets
do 03 april
20:30u
Theater, Muziektheater
Van € 9,00 tot € 18,00

Over Ada Ozdogan

Ada Ozdogan studeerde af aan de regieopleiding in Maastricht en werkt rond de thema’s identiteit en ideologie. De unieke zeggingskracht van haar werk viel meteen op na haar afstuderen in visionaire en hilarische voorstellingen: haar voorstelling Grace werd in 2023 genomineerd voor de BNG Bank Theaterprijs. Dubbelgangers werd in 2019 door de pers als één van de vijf beste voorstellingen van het seizoen gekozen. Ada maakt in 2025 en 2027 een voorstelling bij Het Zuidelijk Toneel, waarin ze aan de slag gaat met popcultuur en onze gemeenschappelijke referentiekaders.

Meer over Ada Ozdogan

Over Het Zuidelijk Toneel

Het Zuidelijk Toneel is hét gezelschap van het zuiden gevestigd in thuisstad Tilburg. Vanaf 2025 vaart het gezelschap een nieuwe koers met Sarah Moeremans als eerste vrouwelijk artistiek directeur én een vast ensemble van zes opwindende spelers. Samen met deze zes paradepaardjes, een aantal getalenteerde makers en inspirerende partners bestormt het gezelschap de grote en kleine zalen van theaters en festivals in heel Nederland en Vlaanderen. Met daarnaast elk jaar een Brabants project. Het Zuidelijk Toneel maakt voorstellingen voor een brede laag van de bevolking, iedereen is welkom en zal opgewonden door nieuwe ideeën, een gevoel van saamhorigheid en humor de zalen weer verlaten.